Co do tego, że nadwaga jest problemem najwyższej rangi nie ma żadnych wątpliwości. Świadczą chociażby o tym statystyki, które pokazują, że liczba osób z nadmiarem kilogramów wzrosła na przestrzeni kilkudziesięciu lat o prawie 100%!

Jest to na tyle poważna sprawa, że nierzadko interweniują rządy krajów, nakładając rozmaite podatki na niezdrową żywność, czy likwidując sklepiki szkolne w szkołach. Wszystko po to, by uchronić obywateli przed otyłością.

Kampanie społeczne uświadamiają, że nadwaga może prowadzić do naprawdę przykrych konsekwencji. Mimo, że większość postrzega ją jako defekt estetyczny, to w gruncie rzeczy jest to defekt zdrowotny. Osłabiamy organizm i narażamy na bardzo poważne komplikacje.

Nawet jeśli jesteśmy świadomi zagrożenia, to rzadko kiedy znajdujemy motywację do działania. Okazuje się, że największym problemem jest trening, tudzież ćwiczenia odchudzające. Czy można schudnąć bez treningu? Czy odchudzanie bez wzmożonej aktywności fizycznej jest możliwe?

Jak schudnąć bez treningu?

O tym, że można schudnąć bez treningu przekonało się już wiele osób. Choć wiąże się to ze zdecydowanie bardziej wymagającym jadłospisem i suplementacją, to nadal dla wielu jest to zdecydowanie bardziej komfortowa opcja.

Trening możemy zastąpić spacerami, uprawianiem aktywnego hobby. Ruch jest wymagany, gdyż to właśnie wtedy generujemy zapotrzebowanie energetyczne i spalamy tkankę tłuszczową. Oczywiście, sama dieta może okazać się wystarczająca, ale tylko w przypadkach niewielkiej nadwagi.

Bardzo dużą rolę w procesach odchudzania pełni również suplementacja. Stosowanie preparatów z błonnikiem, kwasem chlorogenowym czy hydroksyctrynowym potęguje efekty diety i nawet najmniejszej dawki ruchu. Dlatego też, warto zadbać o ten element.

Jaki jest najlepszy suplement diety na odchudzanie?

Istnieje kilka skutecznych rozwiązań jeśli chodzi o eliminację nadwagi. Jednym z nich jest stosowanie suplementów diet. Ich właściwości mogą być bardzo różne. Najczęściej można spotkać się z produktami, które:

  • ograniczają apetyt
  • wspomagają przemianę materii
  • przyśpieszają metabolizm

Istnieje wiele różnych produktów tego typu. Dzisiaj pragniemy zrecenzować jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasy – Green Barley Plus.

Właściwości zielonego jęczmienia wykorzystywane były od dawna. Jednak, dopiero teraz odkryto jak silny wpływ może on mieć na procesy redukcyjne.

Zielony jęczmień to niezwykle efektywny suplement diety, który cieszy się niesłychanie dobrymi opiniami. Można wręcz powiedzieć, że chwalą go dosłownie wszyscy – niezależnie od wieku oraz ilości nadwagi.

Młody jęczmień swoje właściwości zawdzięcza bardzo dużej zawartości błonnika witalnego – substancji odpowiedzialnej za poprawę pracy układu jelitowo-żołądkowego. Codzienna suplementacja tego środka skutkuje:

  • ograniczeniem wchłaniania złego cholesterolu oraz trójglicerydów
  • ograniczeniem apetytu
  • przyśpieszeniem perystaltyki jelit
  • przyspieszeniem metabolizmu
  • wyregulowaniem rytmu wypróżnień

Co więcej, zielony jęczmień to także doskonałe źródło witaminy C oraz beta-karotenu. Oba te składniki stanowią świetne uzupełnienie diety i mają ogromny wpływ na wzmocnienie odporności oraz zwiększenie tzw. sił witalnych.

Zielony jęczmień jest w pełni bezpieczny w stosowaniu. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest gwarancją braku tzw. efektu jojo.

Nie mniej jednak, jeśli chcesz szybko i efektywnie wymodelować swoje ciało do wymarzonych rozmiarów – zadbaj również o trening. Ćwiczenia odchudzające znacznie przyśpieszą Twoją walkę o nowe „JA”.